Lepke csoport

Mivel is telik egy nap a Lepke csoportban? Elsősorban játékkal, hiszen az óvodás gyermekek a játék során szerzik tapasztalataikat, ismerkednek meg a környező világgal, a játékban fejlődik a személyiségük.

Együtt ünnepeljük ünnepeinket, s megtartjuk hagyományainkat, népszokásainkat.

A Lepke csoportban mindennap van mese, sokat énekelünk, verselünk, mondókázunk, rajzolunk, festünk, gyurmázunk. Ismerkedünk szűkebb és tágabb környezetünkkel, matematikai tapasztalatokat gyűjtünk. A német nyelv játékos formában van jelen a mindennapokban. Mivel hisszük és valljuk, hogy gyermekeink számára nagyon fontos a mozgásigényük kielégítése és a szabad levegőn való mozgás, játék, ezért ha csak tehetjük, minden nap kinn vagyunk az udvaron.

Amíg a szülők dolgoznak, igyekszünk a gyermekek számára meleg, harmonikus, szerető nyugodt légkört biztosítani csoportunkban.

Őriné Boros Katalin óvodapedagógus (Kati néni)

Lang -Balogh Edina (Edina néni)

Kalmár Károlyné dajka (Jutka néni)