Csoportok

Méhecske csoport – Bienengruppe (német nemzetiségi csoport)

Mindennapjainkról:

Nemzetiségi csoportunkban alapvető célunk, hogy a gyerekek megismerkedjenek a német nyelvvel és az ahhoz tartozó hagyományokkal, értékekkel. Mindehhez nyugodt, szeretetteljes légkör megteremtése a célunk, a gyerekek szeressenek óvodába járni. Mindennapjaink és játékaink során találkozzanak a gyerekek minél többet a német nyelvvel és szeressék meg dalokon, mondókákon, meséken keresztül.

Lang Viktória német nemzetiségi óvodapedagógus (Viki néni)

Matláry Fanni német nemzetiségi óvodapedagógus (Fanni néni)

Földesiné Baán Mónika dajka néni (Móni néni)

Lepke csoport

Mivel is telik egy nap a Lepke csoportban? Elsősorban játékkal, hiszen az óvodás gyermekek a játék során szerzik tapasztalataikat, ismerkednek meg a környező világgal, a játékban fejlődik a személyiségük.

Együtt ünnepeljük ünnepeinket, s megtartjuk hagyományainkat, népszokásainkat.

A Lepke csoportban mindennap van mese, sokat énekelünk, verselünk, mondókázunk, rajzolunk, festünk, gyurmázunk. Ismerkedünk szűkebb és tágabb környezetünkkel, matematikai tapasztalatokat gyűjtünk. A német nyelv játékos formában van jelen a mindennapokban. Mivel hisszük és valljuk, hogy gyermekeink számára nagyon fontos a mozgásigényük kielégítése és a szabad levegőn való mozgás, játék, ezért ha csak tehetjük, minden nap kinn vagyunk az udvaron.

Amíg a szülők dolgoznak, igyekszünk a gyermekek számára meleg, harmonikus, szerető nyugodt légkört biztosítani csoportunkban.

Őriné Boros Katalin óvodapedagógus (Kati néni)

Lang -Balogh Edina (Edina néni)

Kalmár Károlyné dajka (Jutka néni)

Katica csoport

Rákosiné Balla Márta óvodapedagógus (Márti néni)

Bunyeváczné Horváth Ágnes óvodapedagógus (Ági néni)

Oláh Csabáné  dajka  (Andi néni)

Mindennapjainkról:

Csoportunkban az ünnepekhez, hagyományokhoz, népszokásokhoz kapcsolódva ismertetünk és szerettetünk meg sok-sok mondókát, verset, népmesét, gyermekdalokat, játékokat, népdalokat a gyerekekkel.
Szeretünk a szabadban játszani, mozogni.
Szívesen rajzolunk, festünk, gyurmázunk, barkácsolunk és díszítjük csoportszobánkat. Ehhez ötleteket, terméseket, eszközöket a lelkes és segítőkész szülőktől is kapunk.
Fontosnak tartjuk, hogy a hozzánk beíratott gyermekeket és családjukat már az óvodába érkezés előtt megismerjük és velük együttműködő, jó kapcsolatot építsünk ki.